Remont Księgarni Pod Globusem

13.03.2023

W naszej ulubionej Księgarni pod Globusem trwa remont. Pod czujnym okiem konserwatorów przywracany jest wygląd jak najbardziej zbliżony do oryginalnej materii z początku XX wieku i okresu międzywojnia. Już niebawem zaprosimy Was, drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy, do odwiedzenia nowego wnętrza – jeszcze piękniejszego i bardziej funkcjonalnego. Taki jest nasz cel: z jednej strony powrót do źródeł tej przestrzeni, z drugiej nadanie księgarni charakteru nowoczesnego i przyjaznego.

W odniesieniu do ostatnich doniesień i postów, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, Wydawnictwo Literackie pragnie wszystkich poinformować, że księgarnia przy ul. Długiej 1 nie zniknie z krajobrazu Krakowa. Będzie działała nadal pod szyldem Księgarnia pod Globusem. Równolegle z remontem przebiega proces zmiany najemcy księgarni, którym od marca 2023 roku jest firma Książnica Polska Sp. z o.o.

 

Remont księgarni odbywa się etapami. Pierwsza część pomieszczenia zostanie otwarta i udostępniona dla klientów jeszcze w marcu. Zakończenie remontu i oddanie całej przestrzeni planujemy na przełom maja i czerwca.

 

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wierzymy, że spotkamy się z Wami w nowej odsłonie Księgarni pod Globusem. Do zobaczenia! ❤